Projektmedarbejder med globalt udsyn søges

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Kalundborg Gymnasium og HF søger en projektmedarbejder, som interesserer sig for globalt medborgerskab, efteruddannelse, projektstyring og ungdomsuddannelse. En stilling til dig, som ønsker at arbejde med engagerede lærere og elever fra de 14 medlemsskoler i Globale Gymnasier.

Som projektmedarbejder vil du især være involveret i udviklingen af et nyt efteruddannelsesprogram hos netværket. Stillingen er på 30 ugentlige arbejdstimer og er tidsbegrænset i perioden fra 15. august 2015 til 14. august 2016 med mulighed for forlængelse. Den primære arbejdsplads er i København, men med en del rejseaktivitet i Danmark, idet skolerne i netværket er spredt over hele landet.

Find det fulde jobopslag her.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1981″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top