Program for årets Folkemøde

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Igen i år skal Globale Gymnasier på Folkemødet, og præcis ligesom sidste år står vi for at afholde en række events med en masse forskellige samarbejdspartnere. Eneste forskel er, at vi i år deler vores stadeplads med Mellemfolkeligt Samvirke, og vi derfor kun skal stå for at fylde teltet ud to ud af Folkemødets fire dage.

Som en ekstra krølle på halen vil de deltagende elever i år producere en række personlige mediefortællinger fra Folkemødet.
Du kan følge eleverne og os på tre forskellige platforme: video, blogs og sociale medier.

Download programmet for vores Globale Gymnasiers deltagelse i Folkemødet 2015.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2082″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top