Lav morgenevent med Verdens Bedste Nyheder

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Til september kan alle elevgrupper i Globale Gymnasier skyde skoleåret godt i gang med et globalt morgenevent.

Ved at koble sig på den landsdækkende kampagne Verdens Bedste Nyheder får elevgrupperne en helt oplagt anledning til at gøre opmærksom på sig selv og samtidig glæde deres medelever med et morgenmadsprodukt og en avis med verdens bedste nyheder.

I folderen, der kan downloades herunder, kan I læse mere om Verdens Bedste Nyheder og eventet i sig selv, og ved at følge køreplanen kan I let og uden ret meget arbejde krydse første event af i skoleåret 2015/2016.

Go’ fornøjelse![/vc_column_text][vc_toggle title=”Links og download” open=”false”]Guide til Verdens Bedste Nyheder-event

Verdens Bedste Nyheder[/vc_toggle][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2057″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top