Velkommen til Globale Gymnasiers nye elevblog

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Globale Gymnasier har netop lanceret deres nye elevblog Live fra Globale Gymnasier. Bloggerne er Globale Gymnasiers elevgrupper, der gennem forskellige typer af indlæg og kreative produkter sætter fokus på det globale i deres hverdag og på deres uddannelse.

Bloggen rejser rundt i landet som en stafet blandt Globale Gymnasiers elevgrupper. Den er en fælles platform, hvor de kan dele deres egne erfaringer og tanker om det globale og inspirere andre unge til at sætte det globale på dagsordenen.

Vi håber meget, at I vil læse med og følge stafetten på sin tur rundt i landet.

Gå til Live fra Globale Gymnasier her.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2418″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top